Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma nedir ?
Diş yüzeyindeki farklı sebeplerle oluşan istenmeyen renklenmelerin giderilerek diş renginin açılarak beyazlatılması işlemine denir.

Kaç çeşit beyazlatma yöntemi vardır ?
Ev Tipi Beyazlatma(kişinin kendi kendine hekim rehberliğinde uyguladığı)
Ofis Tipi Beyazlatma(klinikte profesyoneller tarafından uygulanan)
Kombine Tip Beyazlatma(hem ev hem kliniği içeren tedavi yöntemi)
Kanal içi/ Devital Diş Beyazlatma

Hangi tipi beyazlatma bana daha uygundur ?
Beyazlatma tiplerinin içerikleri ve etken maddeleri değişmektedir. İstenilen beyazlığa ulaşabilmek için en etkili yöntem kombine tip beyazlatma yöntemidir. Bu konuda hekiminiz ile beklentileriniz ve dişlerinizdeki lekelenmelerin durumunun muayenesinden sonra doğru beyazlatma tipine karar verebilirsiniz. Aynı zamanda unutulmamalıdır ki profesyoneller tarafından yapılmadığı takdir dişlerde beyaz lekelenmeler ve çürüğe yatkınlığa sebep olabilir.

Kanal içi yani devital diş beyazlatma nedir ?
Kanal tedavisi sonrası dişlerin canlılığını yitirmesi ya da kullanılan dolgu maddesine göre dişlerde renklenmeler görülebilmektedir. Bu gibi durumlarda kanal dolgusunun sökülerek dişin iç kısmına diğer beyazlatma malzemelerinden farklı özel bir beyazlatma ajanı sürülmektedir. Bu uygulama diş rengi istediğimiz renk tonuna gelene bir ya da birden fazla seans uygulanarak sağlanır.

Diş Beyazlatma zararlı mıdır ?
Hekiminizin önerdiği kontrol sürelerinde yapıldığı sürece profesyoneller tarafından uygulanan beyazlatmanın hiçbir zararı yoktur.

Ofis Tipi Beyazlatma ne kadar sürer ?
Genellikle 2 ya da 3 seans sürer. Diş beyazlatma işlemi profesyonel ofis tipi beyazlatma 60 dakika ile 75 dakika arasında tamamlanır

Beyazlatma plağı nedir ve temizlenir mi?
Sizlerden alınan özel ölçülerle elde edilmiş şeffaf plastik yapıdaki plaklara beyazlatma plağı denir. Bu beyazlatma plakları içerisindeki boşluklara hekiminizin size vermiş olduğu beyazlatma jelini hekiminizin tarif ettiği şekilde uygulamanız gerekmektedir. Temizlenmesi çok mühimdir. Kullanıldıktan sonra sıvı el sabunu ve bol su ile yıkanmalıdır.

Beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir ?
Renklendirme özelliği olan yiyeceklerden(Şarap kırmızı meyveler kola kahve vs.) hekiminizin belirttiği süre boyunca uzak durmak gereklidir.

Randevu